Zadzwoń do nas:
+48 730 708 400

Lek. Julita Kwaśniewska

Pediatra, Neonatolog

O mnie

Studia medyczne na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu ukończyłam w 2010 r. W latach 2011-2017 realizowałam specjalizację z pediatrii w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Szczególny nacisk w mojej pracy kładę na szczegółowe badanie przedmiotowe (maksymalnie przyjazne małemu pacjentowi) i leczenie zgodne z EBM (Evidence Based Medicine- medycyna oparta na faktach). Głęboko wierzę, że wizyta u lekarza i badanie nie muszą być dla dziecka traumą. W kręgu moich zainteresowań zawodowych ważne miejsce zajmują szczepienia i odpowiednie żywienie małego człowieka, które mają duże znaczenie w profilaktyce wielu chorób.

Prywatnie interesuję się podróżami, fotografią i literaturą 🙂

Doświadczenie zawodowe

Od 2018r. pracuję na stanowisku starszego asystenta w Klinice Neonatologii Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego w Poznaniu. Pozwoliło mi to zrealizować szkolenie specjalizacyjne i zdobyć specjalizację z neonatologii. Jestem także Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym. Doświadczenie pediatryczne i neonatologiczne zdobywałam zarówno w pracy szpitalnej, jak i ambulatoryjnej. Regularnie aktualizuję swoją wiedzę uczestnicząc w ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach medycznych.