Zadzwoń do nas:
+48 730 708 400

Lek. Lena Olejnik

Dermatolog, Wenerolog

O mnie

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Już jako dziecko wiedziałam, że chcę zostać lekarzem i wytrwale do tego dążyłam. Z powodu własnych skłonności do chorób skóry zdecydowałam, iż będę dermatologiem, aby móc leczyć i odkrywać coraz to nowsze techniki walki chorobami, z którymi kiedyś nie do końca sobie radzono.

W swojej praktyce zajmuję się diagnostyką oraz leczeniem chorób skóry, włosów i paznokci. Wykonuję zabiegi krioterapii, diagnostykę alergicznych i kontaktowych reakcji skórnych za pomocą płatkowych testów skórnych oraz pobieram wycinki ze zmian celem ostatecznej weryfikacji rozpoznania poprzez badanie histopatologiczne. Zajmuję się również diagnostyką znamion skórnych metodą dermatoskopii i wideodermatoskopii.

W kręgu moich szczególnych zainteresowań znajdują się choroby skóry wieku dziecięcego, skórne reakcje polekowe, choroby tkanki łącznej, choroby paznokci, demodekoza oraz choroby o podłożu łojotokowym, w tym łojotokowe zapalenie skóry i trądzik. Osoby niepełnoletnie mogą być konsultowane jedynie w obecności opiekuna prawnego.

Doświadczenie zawodowe

Podczas studiów miałam przyjemność przez rok uczyć się na Wydziale Lekarskim Semmelweis University w Budapeszcie. Tam też odbyłam szkolenie z zakresu Dermatologii i Wenerologii, gdzie uzyskałam pewność, że jest to dziedzina, której chcę się poświęcić. Jestem specjalistką w dziedzienie Dermatologia i Wenerologia. Swoje szkolenie specjalizacyjne odbywałam na Oddziale Chorób Skóry Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Regularnie uczestniczę w konferencjach polskich i międzynarodowych o tematyce Dermatologii i Wenerologii.