Zadzwoń do nas:
+48 730 708 400

dr n. med. i n. o zdr. Jarosław Kaznowski

Endokrynolog, Internista

O mnie

2 specjalizacje: Specjalista chorób wewnętrznych, specjalista endokrynologii.

Zakres zainteresowań:
– Profilaktyka , rozpoznawanie przyczyn i terapia bezpłodności- certyfikat uczestnictwa w Sympozjum pod Patronatem Honorowym Ministra Zdrowia.
– Niedoczynność tarczycy w tym szczególnie opieka nad Paniami w okresie ciąży i połogu.
– Insulinooporność , leczenie otyłości.
– niedobory Wit. D
– onkologia endokrynologiczna: rozpoznawanie, leczenie m.in. raka tarczycy. Opieka nad Pacjentami w ramach wieloletniej pracy w Pododdziale prowadzącym diagnostykę a przede wszystkim leczenie chorób gruczołów wydzielania wewnętrznego przy zastosowaniu izotopów promieniotwórczych (jedynym w regionie ośrodkiem terapii izotopowej u chorych ze zróżnicowanym rakiem tarczycy).

Zainteresowania pozamedyczne:
Historia współczesna.

Doświadczenie zawodowe

Przez wiele lat lekarz Oddziału Klinicznego Endokrynologii, Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego UM w Poznaniu.

W 2021r. uzyskanie stopnia naukowego doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne, na podstawie pracy doktorskiej: „Analiza czynników genetycznych biorących udział w powstawaniu guzów chromochłonnych i przyzwojaków.”

Absolwent ”Marcinka”- I L.O. w Poznaniu
Stypendysta Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu za bardzo dobre wyniki w nauce w roku akademickim 2005/2006.

Biegle posługujący się j. angielskim i niemieckim (certyfikat B2 Instytutu Goethego oraz egzamin z fachowego języka niemieckiego medycznego w Zakładzie Lingwistyki Stosowanej Collegium Medicum w Bydgoszczy).

Autor i współautor licznych doniesień zjazdowych, prac naukowych z zakresu endokrynologii, medycyny nuklearnej i onkologii endokrynologicznej. Uczestnik wielu konferencji naukowych z zakresu endokrynologii.

Certyfikowany ultrasonografista- uczestnik kursu usg tarczycy organizowanego przez Polskie Towarzystwo Biopsji Narządowej we współpracy z Polskim Towarzystwem Tyreologicznym.