Zadzwoń do nas:
+48 730 708 400

Test HARMONY

Cena: od 1800zł

Celem nieinwazyjnego testu prenatalnego HARMONYTM prenatal test jest uspokojenie pary oczekującej dziecka, że nie występują u niego najczęstsze trisomie chromosomów. Polega na badaniu krwi kobiety ciężarnej. Badany jest DNA płodu, którego małe ilości są obecne w krwioobiegu matki. Badanie wykrywa ponad 99% przypadków trisomii chromosomów pary 21 oraz wysoki odsetek przypadków trisomii 13 oraz 18. Pozwala także na określenie płci płodu.

Nieprawidłowości chromosomowe wykrywane testem HARMONYTM prenatal test:

Zespół Downa (trisomia 21)
Spowodowany jest obecnością dodatkowej kopii chromosomu pary 21. Część zarodków i płodów z zespołem Downa obumiera samoistnie. U dzieci z zespołem Downa występuje charakterystyczna dysmorfia i różnego stopnia niepełnosprawność intelektualna, mogą również występować wady wrodzone narządów wewnętrznych (zwłaszcza wada serca).

Zespół Edwardsa (trisomia 18)
Spowodowany jest obecnością dodatkowej kopii chromosomu pary 18. Ciąża z dzieckiem z zespołem Edwardsa kończy się często poronieniem samoistnym lub porodem martwym. Większość dzieci z tym zespołem rodzi się z licznymi wadami wrodzonymi. Żywo urodzone dzieci w większości umierają w pierwszym roku życia a te, które przeżyją, są niepełnosprawne intelektualnie w znacznym lub głębokim stopniu.

Zespół Patau (trisomia 13)
Spowodowany jest obecnością dodatkowej kopii chromosomu pary 13. Ciąża z dzieckiem z zespołem Patau kończy się często poronieniem samoistnym lub porodem martwym. Większość dzieci z tym zespołem rodzi się z licznymi wadami wrodzonymi. Żywo urodzone dzieci w większości umierają w pierwszym roku życia a te, które przeżyją, są niepełnosprawne intelektualnie w znacznym lub głębokim stopniu.

 

HARMONY TEST-trisomia 13,18,21 + płeć CENA 1800zł

HARMONY TEST-trisomia 13,18,21 + płeć + aneuploidie chromosomów płci CENA 1900zł

HARMONY TEST-trisomia 13,18,21 + płeć + aneuploidie chromosomów płci+ z. di Georg’a CENA 2000zł

Spotkajmy się

Umów się na wizytę

Zarezerwuj wizytę wygodnie on-line, bez telefonów i czekania.